Vatreni eurogolom Luke Modrića svladali Tursku 1-0

Piše
Mateo Galić

Jun 13, 2016

U prvom kolu grupe D Hrvatska je savladala Tursku s minimalnih 1:0, a strijelac odlučujućeg gola bio je Luka Modrić u 41. minuti susreta.

Već u drugoj minuti susreta Ivan Rakitić je imao veliku priliku. Srna je centrirao s desne strane, a Rakitićev udarac završio je metar pored gola.

Potom je uslijedio nešto mirniji period utakmice bez većih prilika, te se borba uglavnom vodila na sredini terena.

U 22. minuti Perišić je prošao po lijevoj strani i centrirao, u skoku je najviši bio Brozović, no poslao je loptu daleko preko gola.

Šest minuta kasnije nakon Srninog centaršuta lopta se odbila na vrh šesnaesterca odakle je šutirao Badelj, no njegov udarac je s lakoćom uhvatio Volkan.

Već u sljedećem napadu Turska je imala priliku da dođe u vodstvo. Gonul je centrirao s desne strane, a Tufan s oko pet metara šutirao pravo u Subašića.

Hrvatska je do gola došla u 41. minuti susreta. Nakon Rakitićevog centaršuta s lijeve strane obrana Turske je intervenirala i izbila loptu na oko 25 metara od svog gola. Na loptu je natrčao Luka Modrić i iz prve šutirao, a loše postavljeni Volkan Babacan nije imao nikakve šanse da spriječi pogodak, te je Hrvatska na poluvrijeme otišla s minimalnim vodstvom 1:0.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imala je Hrvatska, u 52. minuti Rakitić se izborio za slobodan udarac na 18 metara. Slobodan udarac izveo je kapetan Darijo Srna. Vrlo precizan udarac pogodio je vratnicu Turskog gola.

Samo tri minute kasnije Darijo Srna opet je bio u prilici ali njegov šut završio je pored gola.

U 61. minuti nova šansa za Hrvatsku. Srna je izveo aut s desne strane, a lopta dolazi do Brozovića koji iz voleja šutira preko gola.

U 72. minuti Mandžukić centrira s desne strane za Perišića koji glavom pogađa vratnicu, a samo nekoliko minuta kasnije Brozović je šutirao glavom nakon ubačaja Strinića iz auta, no Babacan je izvadio loptu ispod prečke.

U posljednjih deset minuta Turska je pokušala izvršiti pritisak ka golu Subašića, no najopasniji udarac bio je onaj iz 81. minute, kada je Caner izveo slobodan udarac, no njegov šut lako je ukrotio Subašić.

Do kraja meča Hrvatska je imala priliku postići i drugi zgoditak ali Perišić nije uspio u situaciji jedan na jedan s vratarom Babacano.

Hrvatska: Danijel Subašić, Darijo Srna, Vedran Ćorluka, Domagoj Vida, Ivan Strinić, Milan Badelj, Luka Modrić, Marcelo Brozović, Ivan Rakitić (gordon Schildenfeld 90′), Ivan Perišić (Andrej Kramarić 87′), Mario Mandžukić (Marko Pjaca 90+3′).

Tuska: Volkan Babacan, Gokhan Gonul, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin, Selcuk Inan, Ozan Tufan, Arda Turan (Burak Yilmaz 65′), Oguzhan Ozkayup (Volkan Sen 46′), Hakan Calhanoglu, Cenk Tosun (Emre Mor 69′).

Sljedeća utakmica vatrenih na rasporedu je 17. lipnja kada igraju protiv reprezentacije Češke. Utakmica počinje u 18,00.