Zagrebaši rutinski svladali HSG Graz

Piše
Vedran Mikulić

Aug 17, 2018

Na krilima krila zagrebaši rutinski svladali HSG Graz za finale turnira Styrian Handball Days 2018.

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb plasirali su se u finale međunarodnog pripremnog turnira „Styrian Handball Days 2018” koji se održava u Grazu od petka 17. do subote 18. kolovoza.

1

U Zagrebu ostali Ivan Vekić i Matej Hrstić!

U polufinalnom dvoboju najbolji su hrvatski rukometaši opravdali ulogu favorita i svladali domaćina turnira HSG Graz rezultatom (11:7).

U drugoj polufinalnoj utakmici Fiversi su bili bolji od Maribora. Austrijski prvaci slavili su rezultatom 26:25 (14:14) te će u subotu 18. kolovoza u 12.00 sati odmjeriti snage s hrvatskim rukometnim prvacima.

2

Trener prve ekipe PPD Zagreba Lino Červar na put je poveo 17 igrača, a u Zagrebu su ostali tek rekonvalescent Matej Hrstić i treći vratar, također netom oporavljeni, Ivan Vekić.

Vito Bahtijarević poslan je na posudbu u Sesvete.

Desna krila i Kastelic za uvjerljivo prvo poluvrijeme!

Kroz čitavo prvo poluvrijeme igrali smo 5-1 obranu, a trener Červar susret je otvorio s Ravnićem ispred te iza njega HorvatomSršenomŠušnjomBičanićem i Mrakovčićem. Na golu je bio Urh Kastelic.

3

Zagrebaši su u prvoj polovici prvog poluvremena imali problema u napadu, gdje je lopta išla presporo.

Ulaskom Lovre Jotića na poziciju lijevog vanjskog protok lopte se ubrzao, a zanimljiv je podatak da su 10 od 11 golova hrvatskog rukometnog prvaka u prvom poluvremenu postigla desna krila Zlatko Horvat (7) i Josip Božić-Pavletić (3).

Iz prvog poluvremena svakako još valja pohvaliti nastup Urha Kastelica koji je skupio sedam obrana uz tri sjajno obranjena zicera.

4

Krila obilježila i nastavak

Nastavak otvaramo sa 6-0 obranom u kojoj redom stoje Božić-PavletićSršenBurić i ŠušnjaMandić te Lovro Jotić. Na golu je i dalje Urh Kastelic.

Pogodak Davida Mandića u 33. minuti za vodstvo PPD Zagreba 13:7 bio je prvi pogodak nakon uvodnog gola Luke Mrakovčićakoji nije postiglo jedno od naša dva desna krila.

46. minuti kapetan Zlatko Horvat prepustio je izvođenje sedmerca Filipu Vistoropu te je ovaj tako postigao tek drugi gol vanjske linije na večerašnjoj utakmici.

5

Osim spomenutog Vistoropa priliku da zaigraju u posljednjih 15-ak minuta dobili su i Josip VekićJosip ErešGregor Potočnik i Arian Jović.

Sjajno drugo poluvrijeme s pet je pogodaka odigrao David Mandić, a treba spomenuti i mladog Filipa Vistoropa koji je pokazao mali djelić svog raskošnog talenta.

Na koncu uvjerljiva pobjeda naših zagrebaša u prvoj pripremnoj utakmici sezone. Konačan rezultat 29:15 za hrvatske rukometne prvaka.

HSG Graz: Eichberger 10 obrana + 1 gol, Weinhappl 1 obrana + 1 gol; Skol 1, Spendier, Ivanjko, Scherr 1, Beloš 3, Dicker 2, Borovnik 1, Gesslbauer, Moritz 4, Pusterhofer, Albeck, Aljetić 1, Raschid,

PPD Zagreb: Jović 2 obrane Kastelic 9 obrana; Ereš 5, Vistorop 2(1), Mrakovčić 1, Božić-Pavletić 5, Kontrec 1, Burić, Sršen, Horvat 8(3), Šušnja, Potočnik, Jotić, Ravnić 1, Mandić 5, Bičanić, Vekić 1