Hrvatska – Češka 2:2, “navijači” prekinuli utakmicu

Piše
Prika Vican

Jun 17, 2016

U drugoj utakmici na Euro 2016 Hrvatska je odigrala tek remi 2-2 sa Češkom, iako smo vodili 2-0.

1

U drugoj utakmici EURA 2016 Hrvatska je odigrala remi 2-2 sa Češkom, iako smo vodili 2-0. Posebno je bilo dirljivo uoči početka utakmice, tijekom intoniranja himne kada naš kapetan Darijo Srna nije mogao suspregnuti suze.

Vatreni su jako dobro otvorili utakmicu i već u 8. minuti u prilici se našao Brozović ali je njegov udarac završio daleko od gola.

U 21. minuti, Mandžukić je pobjegao u kontri, ubacio u sredinu za Perišića koji je ostao kratak da postigne zgoditak.

37. minuta, sjajna prilika Rakitića, ali je Čech obranio. Odmah u sljedećem napadu Hrvatska je povela 1:0 sjajnim golom Ivana Perišića.

U 42. minuti Ćorluka i Vida zasmetali su jedan drugom, te je udarac otišao pored vratnice. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću 1-0.

Česi su tek u 52. minuti prvi put uputili udarac u okvri naših vrata kojeg je Subašić lagano uhvatio.

U 59. minuti vodstvo Hrvatske 2:0. Brozović je oteo loptu Plašilu, te je dodao do Rakitića koji je sjajnim potezom prebacio Čecha za 2-0!

Na žalost, nakon drugog gola Luka Modrić se uhvatio za prepone, te napustio igru. Dvije minute kasnije Mandžukić se našao u dobroj prilici, ali je Čech je opet bio na mjestu.

U 66. minuti nakon pogreške obrambenog igrača Češke, na loptu natrčava Mandžukić i puca malo iznad grede.

Vidjelo se da naša reprezentacija posustaje i popušta u koncentraciji što su Česi to iskoristili u 75. minuti. Nakon ubačaja Milan Škoda postiže glavom jedan od do sada najljepših pogodaka na ovom prvenstvu i smanjuje naše vodstvo na 2:1.

Hrvatska je već u 80. minuti mogla povećati vodstvo, Perišić je prošao po lijevoj strani, lopta je došla do Brozovića, koji se lijepo okrenu, i pucao, ali je Hubnik u zadnji trenutak skrenuo udarac u korner.

I onda šok u 86. minuti. S tribine gdje su hrvatski navijači doletjelo je desetak baklji, zatim je eksplodirao topovski udar, te je sudac Mark Clattenburg prekinuo igru. Postojala je opasnost od konačnog prekida utakmice ali na sreću nakon 3 minute neigranja utakmica je nastavljena.

Naši “navijači” su se tukli međusobno na tribini odakle su poletjele baklje i na taj način uništili su sve što su ovi momci na terenu kravavo odradili gotovo 90 minuta. A da ne govorimo o sramoti koju su nam svima nanijeli.

I kako to obično biva, to nije kraj mukama. U sudačkoj nadoknadi Domagoj Vida je u jednom duelu rukom pogodio loptu u kaznenom prostoru, a Necid je bio siguran s bijele točke za 2-2.

Do kraja su Česi silovito napadali i nakon svega tužno je reći da smo ipak “izvukli” bod.

Priča s “navijačima” divljacima tako se nastavlja. Pitanje je što im je iduće u planu. Pa dobro može li se tim huliganima stati na kraj?

Pobjedom Španjolske protiv Turske (3:0) Hrvatska je trenutno na drugom mjestu skupine D i s trenutna 4  boda još uvijek nije osigurala osminu finala.